Ta strona używa plików cookies.
Polityka prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

.:· Dawna Poezja Mazurska w Piosence ·:.

grupa śpiewacza Giżycka Fala · Jek stryjinkia Robziła

We wrześniu 2021 roku Monika Wierzbicka po raz pierwszy spotkała się z giżyckimi seniorami zrzeszonymi przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Po czym spotykali się jeszcze trzykrotnie i podczas zajęć śpiewaczych nauczyli się kilku pieśni. Zaśpiewane one zostały podczas inauguracji zakończenia roku akademickiego 2020/2021 giżyckiego UTW. Publiczności, w tym włodarzom miasta, występ przypadł do gustu. Ale nade wszystko nam wszystkim było dobrze ze sobą, podczas spotkań wokół piosenek i pieśni.
Pod koniec 2022 roku grupa śpiewacza Giżycka Fala spotykała się regularnie raz w miesiącu w ramach projektu „Mazurska Fala – Odkrywanie i Śpiewanie Mazurskich Pieśni”. Grupa powiększyła się i w tym już składzie nagrała przyśpiewkę Jek strijynkia robziła, którą prowadząca poznała z nagrania Pani Luizy Żabki. Nagranie przeprowadzone zostało w latach 50-tych ubiegłego wieku przez ekipę Pana Jana Lubomirskiego.
Spotkania w ramach projektu „Mazurska Fala – Odkrywanie i Śpiewanie Mazurskich Pieśni” zostało zrealizowane ze środków budżetowych Miasta Giżycka.

współczesne wykonania